Porady dla ogrodników

Wygląd balkonów i tarasów zależy od tego, jaki wkład pracy ludzie w to wkładają. Niekiedy te miejsca nie są ozdabiane, bo ludzie nie spędzają tu czasu albo po prostu nie mają zamiłowania i dobrej ręki do kwiatów. Ci jednak, którzy lubią, kiedy wokół nich jest zielono i kwitnąco ustawiają na balkonach i tarasach pojemniki z kwiatami.

W takich miejscach pojawia się niejedna doniczka kwadratowa, a w niej przeróżnego rodzaju kwiaty. Zamiłowanie do kwiatów powoduje, że balkony i tarasy wyglądają o niebo dużo lepiej i zdecydowanie przyjemniej spędza się na nich czas.
Żeby natomiast tak było, wymaganie pewnego nakładu pracy. Nie wystarczy bowiem kupić kwiaty i je wsadzić. To byłoby zbyt proste. Zanim osiągnie się spodziewany efekt, należy wybrać świetny rodzaj podłoża. Nie w każdym przypadku sprawdzi się ziemia kwaśna. W pewnych sytuacjach lepsza jest ziemia plagron. O tym, jaka ziemia będzie najlepsza dla określonej rośliny można dowiedzieć się tam, gdzie się ją kupuje lub dzięki załączonym do niej informacjom. Poza tym konieczne jest właściwe rozmieszczenie roślin na tarasie czy balkonie. Nie każda z nich będzie nadawał się tam, gdzie będzie kompletne nasłonecznienie. Inne nie będą kwitły w cieniu, wręcz o ile zastosuje się Big Bud – akcelerator kwitnienia. Brak albo nadmiar słońca może nie dobrze wpływać na wygląd roślin. Dlatego kwestii ich wyboru trzeba przeznaczyć dużo sugestie. Od tego będzie zależało to, czy kontroluje się i czy udekorują one taras i balkon. O ile już rośliny wynajdą się w tych miejscach, trzeba pamiętać o ich nawodnieniu i podlewaniu.

Sprawdź tutaj: Plagron zestaw nawozów Top Grow Box.

kittykat